Air Max Zerosportiniai batai

Zero, arba kas buvo prieš Air Max 1?

air max zero

1987 metais visas pasaulis galėjo stebėti tikrą Oregono koncerno sukurtą avalynės šedevrą. Žinoma, kalbama apie Air Max 1 modelį, kuriame Air Max jau ne tik jautėsi, bet ir buvo vizualiai pastebimas. Tačiau ne visi žino, kad tais laikais pasirodė ir kiek kitų šios serijos batų koncepcija. Kodėl projektas buvo realizuotas tik po daugybės metų?

Nuo idėjos iki realizavimo

Air Max Zero batų idėja gimė tada, kai Tinker‘is Hatfield‘as, talentingas Nike projektantas dirbo su AM1. Todėl negalima sakyti, kad tai pirmi šios linijos batai, tačiau galima užtikrintai teigti, kad be Air Max Zero nebūtų Air Max 1.

Tinker‘is puikiausiai žinojo, kokį populiarumą pelnė bato pade atsiradusi oro pagalvėlė, tačiau norėjo išplėsti šią naujovišką technologiją padidinant po pėda esančio oro pojūtį. Taip buvo ryžtasi ne tik pritaikyti didesnę pagalvėlę, beti ir sukurti batą, kur matytųsi amortizacijos sistema tam, kad žmonės galėtų tiksliai žinoti, koks yra inovacinės sistemos principas.

Dirbdamas su Air Max 1 Hatfield‘as sukūrė daugybę skirtingų koncepcijų ir eskizų, tarp kurių buvo idėja, kurią šiandien visi atpažįsta kaip Air Max Zero. Tais laikais projektas buvo per daug pažangus techniniu atžvilgiu, todėl būtų sunku jį realizuoti, gal netgi neįmanoma. Taip rinkoje atsirado supaprastinto projekto – AM1, modelis.

Kuo išskirtiniai batai Air Max Zero?

Kai Oregono koncerno archivuose buvo atrastas batų eskizas, už jo realizavimą atsakingas tapo Graeme‘is McMillan‘as, kuris projekto autoriui – Tinker‘iui Hatfield‘ui leidus įgyvendino Air Max Zero idėją. Projektas buvo įgyvendintas panaudojus naujausias Nike technologijas. Tokiu būdu batai gavo „Phylon“ medžiagos padus ir išskirtines aulo detales. Tokių technologijų pritaikymas leido sumažinti naudojamų medžiagų kiekį, todėl batai užtikrina dar didesnį komfortą. Air Max Zero modeliui buvo pritaikyta išskirtinė Sock Racer modelio įkvėpta pirštų zona ir Huarache modeliui būdinga vidinė aulo dalis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *