Tinkeris Hatfieldas – sportininkas, architektas, Air Max’ų kūrėjas

Sakoma, jog kas kartą ištrauks iš stačiakampės dėžutės naują Air Max’ų porą, išliks jų fanas visiems laikams. Nors ir skamba tai, kaip magiškas užkeikimas, tačiau sunku su šiuo fenomenu nesutikti. Nike Air Max’ai dabar yra vienais labiausiai atpažįstamiausiais ir geidžiamiausiais modeliais pasaulyje. Susimąstydavote kada, kas yra šio sąmyšio iniciatoriumi? Žinoma Tinkeris Hatfieldas-Air Max’ų tėvas. Tikriausiai daug kartų susidurdavote su šia pavarde, todėl laikas, kad pažintumėte ji arčiau.

Viskas prasidėjo nuo sporto

Tinkelis Hatfieldas kilęs iš nedidelio miestelio, priklausančio Oreganui. Tarkime, jog meilė sportui jis turėjo kraujuje, kadangi jo mama, tėvas ir brolis buvo treneriais. Pats Tinkeris susidūrė su sportu nuo mažų metų-žaidė vidurinės mokyklos krepšinio komandoje, žaidė futbolą ir bėgiojo. Sporte buvo sėkmingas-sumušė mokyklos rekordą šuolyje su kartimi, o 1970 metais pavyko jam pelnyti geriausio Oregano atleto vardą. Jo treneriu universitete buvo Billis Bowermanas-tada buvęs lengvosios atletikos treneriu, vėliau buvo bendru Nike įkūrėju. Nors sportas Tinkerio gyvenime turėjo didelę svarbą, tačiau renkantis studijų kryptį, pasirinko architekto specialybę.

O vis dėlto architektūra!

Tinkeris prie studijų priėjo su tokia pačia aistra kaip ir ankščiau prie sporto. Norėjo ne tik įgauti tam tikrų žinių, bet ir vėliau mokėt tas žinias panaudoti praktikoje. Tada jis dar neįtarinėjo, jog architektūra ir sportas gali eiti poroje. Viskas pasikeitė, kai dvidešimt devynerių metų, jis prisijungė prie Nike kolektyvo. Suprato, jog jo žinios gali būti naudingos projektuojant sportinius batelius. Jau pats darbas prie projektavimo primindavo sportines varžybas, tik šiuo atveju rungtynės vyko ne tarp varžovų iš tam tikros disciplinos, tačiau tarp didžiausių sportinių prekių ženklų.

Tinkeris Hafieldas ir kitas Nike  projektuotojas: Graemas McMillanas diskutuoja apie Air Max 0 modelį ( apie kuri beje rašėme čia)

Žinios – aistra – projektas

Dirbant su projektais Tinkeris naudojo savo žinias kaip iš sporto srities, taip ir iš architektūros. Kadangi tam, kad suprojektuoti gerą pastatą reikia žinoti šiuos srities darbuotojų darbą, tas pats ir su avalynė, kad sukurti atitinkama projektą privaloma turėti šios sporto disciplinos žinias.  O kas kaip ne buvęs sportininkas geriausiai suprasdavo apribojimus, kurios reikėjo įveikti, kad pasiekti geresnių rezultatų.

Tinkeris Hatfieldas ir Nike kūrybinis direktorius Markas Smithas drauge su Michaela Jordana.

Dydžioji Air Max’ų sekmė

Tai jog architekto išsilavinimą ir aistrą sportui galima suderinti, geriausiai parodo, didelė Air Max’ų sėkmė. Idėją suprojektuoti šį modelį Tinkeris atrado paryžiečių architektūroje, o tiksliau, pamatė ją pastate žinomame kaip Pompidu Centras.

Tinkeris Hatfieldas pristatatantis savo vaiką- Nike Air Max 1, fot. delabuzz.com

Pats moderniausias projektuotojas pasaulyje

Tinkeris Hatfieldas šiuo metu yra pripažintas pačių moderniausiu ir talentingiausiu pasaulyje sportinių batelių projektuotoju. Nėra ko stebėtis, kadangi savo portfolio turi tokius modelius kaip: Nike Air Max, Nike Air Trainer, Air Jordan III, net iki Air Jordan XV. Šiuo metu ne projektuoja tiek daug kaip kadaise, tačiau jo autoritetas sportinės avalynės pasaulyje yra toks didelis, kad Nike mėgėjai dažnai nepasitiki modeliais kuriuos sukuria be jo dalyvavimo.

Pabaigai mažas bonusas!

Žemiau prisegame video lenkų reperio W.E.N.A., kuris yra žinomas ne tik dėl muzikos, tačiau ir dėl didžiulės sportbačių kolekcijos, būtent jų garbei sukūrė šį kūrinį, su iškalbingu pavadinimu ,,Tinker Hatfield“:

fot. nike.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.