Ko dar nežinote apie Air Max 95?

Neseniai atskleidėme Jums kelis nežinomus faktus apie Nike Air Max 1, dabar atėjo laikas Air Max 95 batams, kurie šiemet švenčia savo dvidešimtmetį. Turbūt daug Jūsų dabar nusipurtys, vien pagalvoję apie juos, tačiau turėtumėte pripažinti, kad nors tai ir ne pats gražiausias modelis, tačiau tie batai vis dar lieka kultiniais. Jeigu Air Max 95 batai nepatinka Jums dėl jų išvaizdos, turėtumėte kai ką apie juos sužinoti!95 modelis tikrai nėra patys mylimiausi Airmaxų gerbėjų batai, bet jų istorija yra labai įdomi, nuotr.nike.com

Už viską atsakingas Sergio Lozano

Ne kiekvienas iš Jūsų žino , kad Air Max 95 suprojektavo ne Tinker Hatfield, bet Sergio Lozano. Pats Tinker nemėgo šio modelio, nes tie batai su „pripūstu aulu“ visiškai netiko bėgiojimui. Turbūt dabar pagalvojote, kad šiuo projektu ir baigėsi Lozano karjera firmoje „Nike“? Taigi, kad ne! Lozano suprojektavo tarp kitko Air Max 2003 ir ACG Air Mada ir iki šiol yra kūrybinės grupės, atsakingos už naujoves Nike, nariu.


Air Max 95 batų kūrėjas – Sergio Lozano, nuotr. nike.com

Air Max be 95Ant Airmax 95 batų dėžės iki 90-ų metų buvo pavadinimas „airmax“, nuotr. solecollector.com

Air Max 95 batai net iki 90-ų metų pabaigos buvo vadinami… Air Max! Bütent toks pavadinimas buvo ant dėžės. Air Max 95 – tai neoficialus pavadinimas, kuris įsigaliojo tik 1999 metais. 1997 metais ant batų dėžių buvo užrašyta Air Max SC.

Neonas, užtrauktukas ir kitos „nelaimės“

Tikriausiai žinote originalią šio modelio spalvą – neonas. Šios spalvos premjera buvo 1995 metais, tačiau iš viso tokios spalvos batai buvo išleisti net 10 kartų, paskutinį kartą – šiais metais! Aišku, metams bėgant, labiau arba mažiau keitėsi detalės, tačiau iš esmės batas liko toks pats. Naujus Air Max 95 batus galima įsigyti el. parduotuvėje Sizeer.lt.

Atnaujintas pirmųjų Nike Air Max 95 modelis, išleistas jų 20- čio proga.

Patys negalime apsispręsti gerai tai ar blogai ;). Jeigu manote, kad Air Max 95 atrodo katastrofiškai, parodysime Jums, kad galėjo būti žymiai blogiau. Pristatome Jums modelį su užtrauktuku ir modelį aukštu aulu su raišteliais – taip, taip, tai Nike Air Max 95 modelio versijos!

Kuris patinka Jums labiau 🙂

Nuo cypimo iki suėmimo

Gal ir sunku tuo patikėti, bet Air Max 95 modelis buvo dažnai padirbamas. Aukcionuose buvo galima juos nusipirkti už kelis dolerius. Galbūt nepatraukli batų išvaizda būtų ne didelė problema, jeigu batai būtų funkcionalūs ir techniškai kokybiški, deja čia taip pat yra kur siekti. Vaikštant jie nežmoniškai cypsėjo. Įdomumo dėlei – šis garsas tapo nemalonių įvykių priežastimi Didžiojoje Britanijoje. Klientai buvo taip susierzinę, kad priėjo iki apsistumdymų ir keli žmonės buvo suimti.

Nusikaltėliai, hip hopo ir japonų komiksų gerbėjai juos mėgsta

Tarp daugumos nemėgstančių šių batų atsirado ir Nike Air Max 95 gerbėjų. Šis modelis buvo populiarus tarp… nusikaltėlių! Specifinį batų antspaudą buvo galima dažnai rasti nusikaltimo vietose. Be nusikaltelių šį modelį mėgo ir hip hopo gerbėjai. Jais avėjo Eminem, Big Pun ir Lil Kim.

Eminem su Nike Air Max 95, nuotr. trivostudio.com

Dar daugiau šie batai buvo minimi netgi dainuose. Būtinai paklausykite grupės The Game „Hate It Or Love It“ ir tikrai išgirsite žinomą ištrauką: „That’s ten years I told Buck in ’05, I catch 50 let me tie up my Air Max ’95’s”:

Nike Air Max 95 batus taip pat nešiojo vienos mangos herojus, kadangi šis modelis buvo labai populiarus Japonijoje.

Ištrauka iš mangos, kuriame vienas iš herojų avi Air Max 95, nuotr. complex.com

Ir kaip? Ar šis modelis tapo Jums bent kiek patrauklesnis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.