Air Max 97 Istorija

Nuo 1987 m Tinkerio Hatfieldo oro pagalve grindžiamo pado sistemos sukūrimo praėjo 19 metų. Nuo tada Air Max batai turėjo dešimtį naujų leidinių. Kad aptarti jų istoriją, reikėtų sustoti kiekvienais  metais, nes būtent kiekvienais metais pasaulis stebėjo naujus, unikalius Air Max batus. Šiandien dėmesys bus sutelktas į 1997m. modelį. Nuo 1987 m Tinkerio Hatfieldo oro pagalve grindžiamo pado sistemos sukūrimo praėjo 19 metų. Nuo tada Air Max batai turėjo dešimtį naujų leidinių. Kad aptarti jų istoriją, reikėtų sustoti kiekvienais metais, nes būtent kiekvienais metais pasaulis stebėjo naujus, unikalius Air Max batus. Šiandien dėmesys bus sutelktas į 1997m. modelį.

Įkvėpimas įvairiose srityse, tarp kitko šių batų architektūroje nėra naujiena. Pirmasis modelis yra palyginamas su pastatu Pompidou, kuri Tinkeris Hatfieldas matė Paryžiuje, labai panašiai buvo ir Air Max 97 batelių atveju. Jų sukūrimui dizaineris Christianas Tressera gavo įkvėpimo iš – super greitojo japonų traukinio vadinamo „Shinkansen“. Ne be priežasties, kad šio modelio sportbačiai atrodo tarsi raketa.

Šios raketos įgavo ypatingų savybių. Tarp kitko, pirmą kartą buvo panaudota šviesą atspindinčius elementus, kurie rūpinosi bėgikais net naktį. Batas yra pagamintas iš kitokių medžiagų nei ankstesni Air Maxai – tai yra iš setelio, o oro pagalvė ant pado buvo atvira. Ar tai būtent šios savybės padarė teigiamą aplinką 97 batelių mylėtojams, kurie yra didžiausiu Air Maxų atradimu?

Ekspertai teigia, kad 97 batų modelis buvo šūviu į dešimtuką dėl to, kaip jis atsispindėjo savo eroje. Jų dizainas tikrai susijęs su manija futurizmui, kurį velkė žmoniją per antrojo tūkstantmečio paskutinįjį dešimtmetį. Nežinojimas apie ateinančius  tūkstantmečio civilizacijos ir elektronikos tobulėjimus, internetą ir pirmuosius mobiliuosius telefonus, greičiausiai ir įtakojo šio modelio kūrimą. Jungė juos greičio ir pagreičio kaita. Išskirtiniais tais laikais tapo būtent Air Max 97.

fot. http://www.highsnobiety.com/2016/05/17/nike-air-max-97-never-reissued/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.